דף הבית English צור קשר תרומות טופס הרשמה ידיעון צוות אודות הפרוייקט
דף הבית > איזמיר, תורכיה
אודות המשלחת לאיזמיר

פרויקט תיעוד הקהילה היהודית באיזמיר הוא פרי שיתוף פעולה בין ארגון איקומוס ישראל והאקדמיה לעיצוב בצלאל ובתמיכת קרן אבי חי. הפקולטה לארכיטקטורה של אוניברסיטת "דוקוז איילול" וכן אנשי הקהילה היהודית באיזמיר סייעו רבות במימוש הפרויקט, כך גם משרד התרבות התורכי ועיריית איזמיר.

קבוצת המתעדים כללה ארבע-עשר משתתפים ישראלים ממגוון מוסדות אקדמיים ודיסציפלינות: אדריכלות, גיאוגרפיה, היסטוריה ארכיאולוגיה וצילום.
כהכנה לעבודת התיעוד ניתנו לקבוצה טרם יציאתה מהארץ הרצאות במגוון נושאים - ההיסטוריה של איזמיר והקהילה היהודית שבה, שימור, תיעוד פיזי ואתנוגראפי וכן נערכו מפגשים אישיים עם יוצאי קהילת איזמיר החיים בארץ.

התיעוד ערך שלושה שבועות בהם התמקדו הסטודנטים במספר היבטים של הקהילה – בתי הכנסת, בית הקברות הישן, ארכיב הספרים בבית החולים היהודי, בתי החצר של היהודים (קורטיז'ות) וכן באורח החיים היהודי כפי שתואר בסיפוריהם של מרואיינים מבני הקהילה.

עבודת התיעוד היתה עבודת צוות של סטודנטים ישראלים ותורכים. מטרת עבודת התיעוד הפיזי של האתרים הקיימים היא לפתח יכולת הערכה לאפשרות שימור האתרים ואף לסייע לגורמים המקומיים בעבודות שימור עתידיות של אתרי המורשת היהודית.
 


Powered by PiXeliT   |   כל הזכויות שמורות למרכז זלמן שזר ©